سوالات متداول

فرم ارسال سوال
 • کدامنیتی
 • فرآیند تولید ماءالشعیر از مالت جو چه تفاوتی با فرآیند تولید ماءالشعیر با عصاره مالت دارد؟

  برخی از شرکت ها از عصاره تغلیظ شده مالت جو برای تولید نوشیدنی مالت استفاده می کنند . عصاره مالت مصرفی از شرکت های داخلی یا خارجی تولیدکننده عصاره مالت تهیه می شود. این عصاره ها در مخازن تغلیظ تا رسیدن به غلظت نهایی تغلیظ می شوند و سپس بسته بندی شده و در اختیار تولیدکنندگان نوشیدنی مالت قرار می گیرند . این عصاره ها به دلیل تغلیظ شدن و همچنین در طول دوره نگهداری ممکن است تا حدودی دچار کاهش خواص تغذیه ای شوند . همچنین تامین عصاره های مالت با کیفیت مرغوب نیز چالش دیگری است که تولیدکنندگان نوشیدنی مالت با آن رو به رو خواهند بود . این در صورتی است که شرکت بهنوش ایران با در اختیار داشتن تکنولوژی تولید مالت از جو و انجام فرآوری بر روی دانه مالت ، بدون نیاز به تغلیظ و ماندگاری به صورت مستقیم از عصاره به دست آمده از مالت برای تولید نوشیدنی مالت استفاده می کند که این موضوع باعث غنی تر شدن محصول حاصل از لحاظ خصوصیات تغذیه ای می شود.

 • مالت جو چیست ؟

  دانه مالت به دانه جوانه زده غلات گفته می شودو لغتی است که به زبان فرانسوی و انگلیسی هم به همین نام نامیده می شود و در ایران هم مصطلح است . دانه مالت جو از جوانه زنی دانه جو به دست می آید و ماده اصلی تولید آبجو و یا ماءالشعیر می باشد . دانه مالت سرشار از ویتامین های ب 1 ، ب 2 ، ب 3 ، ب 8 ، ای و کا و همچنین سرشار از منابع معدنی فسفر ، آهن و مس است.

 • بهترین شرایط نگهداری ماءالشعیر چیست ؟

  شرایط نگهداری تمامی محصولات بر روی لیبل های آن ها درج گردیده است . ولی به صورت کلی تمامی محصولات باید در جای خشک و خنک و دور از تابش نور خورشید نگهداری شوند . 

 • مفهوم واژه پاستوریزه درج شده روی لیبل های محصولات بهنوش چیست ؟

  درج این کلمه روی لیبل ها به این معنا می باشد که این محصولات تحت فرآیند پاستوریزه قرار گرفته اند . پاستوریزه کردن فرآیندی است که طی آن مواد غذایی را تا دمای خاصی حرارت می دهند تا میکروب های موجود در آن مانند باکتری ها ، مخمرها و... کشته یا غیر فعال شوند. 

 • آیا در ماءالشعیر شرکت بهنوش ( دلستر ) از نگهدارنده استفاده می شود ؟

  خیر ، به دلیل اعمال فرآیند پاستوریزاسیون بر ماءالشعیرهای تولیدی تمامی میکرواورگانیسم های موجود در این محصولات غیرفعال می شود . در نتیجه نیازی به استفاده از هیچ گونه نگهدارنده نمیباشد. 

 • آیا امکان بازدید از شرکت بهنوش توسط دانش آموزان وجود دارد؟

  با سلام 
  بله با هماهنگی با واحد روابط عمومی امکان بازدید وجود دارد

 • فرق ماءالشعیر بهنوش با بقیه شرکتها چیست ؟

  ماءالشعیر بهنوش از مالت ( جو جوانه زده ) و گیاه شفابخش رازک تشکیل شده و حاوی ویتامین های گروه B , C می باشد و پاستوریزه ، فاقد رنگ و مواد نگهدارنده است . 

 • مفهوم شعار بهنوش " هر ماءالشعیری دلستر نیست ، دلستر فقط ماءالشعیر بهنوش " چیست ؟

  دلستر برند اختصاصی شرکت بهنوش ایران است به معنی " دلخواه " اما ماءالشعیر در ایران به گروه محصولات تهیه شده از مالت اطلاق می گردد. از آنجائیکه بهنوش ایران اولین شرکت تولیدکننده ماءالشعیر در ایران بوده ، عموم مردم ماءالشعیر را با نام پرآوازه دلستر می شناسند.

 • تنوع محصولات و برندهای شرکت بهنوش ایران چیست ؟

  ماء الشعیر بابرند دلستر ، آبمیوه با برند تاک ، دوغ با برند آبعلی ، آب طعم دار با برند دادلی سو ، آب معدنی با برند به آب ، نوشابه انرژی زا با برند سینرژی و استارت ، نوشیدنی یوه ای با برند دادلی ، نوشیدنی آرامش بخش با برند آرامیس ، نوشیدنی لیمونعناء با برند موهیتو ، نوشابه با برند ایراندا ، نوشیدنی آلوورا سیب با برند آلوورابهنوش